Majiteľ opustil svojho psíka pri budove veterinárnej stanice: Priložil ku nemu tento dojemný list!

„Volám sa Fatty McFat. Som agresívny len vtedy, keď sa bojím. Môj majiteľ ma veľmi miluje, ale…“ Napísal bývalý majiteľ opusteného pitbula menom Fatty McFat v ručne písanom liste, ktorý u neho zanechal.

Pes bol ponechaný za veterinárnou stanicou s plnou klietkou svojich hračiek a ostatných vecí.

Na priloženom papieri stálo:

„Môj majiteľ ma veľmi miluje, som jeho život! Ale zostal bez domova a zistil, že je chorý, preto sa o mňa nemôže ďalej starať. Prosím, nesúďte ho. Snažil sa ma ubytovať na iných miestach, ale nikto sa o nás nezaujímal. Viete, môj majiteľ je jediný, kto ma chcel skutočne zachrániť, miluje ma. Nie je spravodlivé, aby som žil v aute, kde som bol posledné dva mesiace, keď môj majiteľ len plakal a ospravedlňoval sa mi. Mal zlomené srdce a bol veľmi smutný, že sa nám toto prihodilo. Nikto by nepomohol.“

U psíka boli misky s krmivom pre psov, rovnako tak voda v prepravke. Personál veterinárnej stanice potvrdil, že hoci bol pes vystrašený, nebol vonku dlho. Psík nemal ani mikročip, iba červenú šatku a reťaz. Ani nevykazoval žiadne známky zneužívania.

Napriek tomu, že si psík ublížil, zatiaľ čo sa snažil uniknúť zo svojej klietky, veterinári potvrdili, že je v relatívne dobrom zdravotnom stave. Po lekárskej prehliadke bol následne prepravený do útulku.

Dokonca bol za nejaký čas identifikovaný a nájdený aj jeho majiteľ, na ktorého sa útulok obrátil s ponukou pestúnskej starostlivosti dovtedy, kým si ho nebude môcť opäť osvojiť.

Skvelou informáciou je, že teraz má majiteľ prácu na plný úväzok a čoskoro sa so svojim štvornohým priateľom bude môcť znova stretnúť.

Zdieľajte tento príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou.

Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.