Majiteľ odhodil svoju sučku na hromade starých odpadkov: Našťastie ju našiel muž, ktorý sa jej rozhodol pomôcť

Alex objavil  počas svojej prechádzky lesom tohto nemeckého ovčiaka menom Genesis. Bol pripútaný ku kmeňu stromu, obklopený odpadkami, a to po dlhé tri dni.

Sučka bola osamelá a zúfalá, čakala na svojho majiteľa, kedy si ju príde opäť vyzdvihnúť, ale nedočkala sa…

Alex našiel Genesis na hromade všemožného haraburdia, s pevne omotaným káblom okolo jej nohy. „Keby tam bola o deň dlhšie, jej krvný obeh by sa zastavil a o svoju nohu by prišla,“ povedal Alex.

Po chvíli sa mu podarilo získať si jej dôveru a odstrániť jej povraz. Bolo jasne vidieť, že jej život bol krutý ešte predtým, ako ju jej pôvodný majiteľ opustil týmto strašným spôsobom. „Bolo zjavné, že mávala šteňatá a pravdepodobne svojmu majiteľovi zarábala veľa peňazí a takto vyzeralo jeho poďakovanie,“ zverejnil príspevok zvierací útulok, kam sa Genesis po svojej záchrane dostala.

Vďaka jeho pracovníkom a predovšetkým Alexovi môže teraz Genesis žiť normálny život, ktorý si zaslúži každý živý tvor.

Je síce trochu plachá, ale napriek predchádzajúcemu hrozivému zaobchádzaniu, ktorým si prešla, nestratila svoju vôľu k životu ani lásku k ľuďom.

Ďakujeme za záchranu!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.