Majiteľ ho opustil a nechal pri ceste spolu s odkazom plným srdcervúcich slov! Na zamyslenie!

Príbeh o psovi, ktorého našli opusteného na ulici s ruksakom plným hračiek a srdcervúcim odkazom od majiteľa, sa stal virálnym a dojal mnohých ľudí po celom svete.

Charitatívna organizácia na ochranu zvierat oznámila, ako našli psa priviazaného k požiarnemu hydrantu.

Psíka našli spoločne s odkazom, ktorý odhaľoval srdcervúci dôvod, prečo si ho majiteľ naďalej nemohol nechať… Na liste od majiteľa stálo, že mal veľké finančné problémy a pes má komplikovaný zdravotný stav, ktorého liečba bude stáť veľa peňazí a on si to nemôže dovoliť… Prosil o pomoc dobrých ľudí, aby sa o neho postarali a dúfa, že sa mu dostane skvelého domovu.

Spoločnosť na ochranu zvierat ďalej vysvetlila, že rozhodnutie majiteľky vzdať sa svojho miláčika bolo „aktom zúfalstva“ a poďakovala jej za to, že požiadala o pomoc a snažila sa urobiť pre zviera to najlepšie.

„V prvom rade je nám veľmi ľúto, že ste sa museli rozlúčiť so svojím najlepším priateľom. Je jasné, ako veľmi ste ju milovali, a vidíme, že ste urobili maximum. Vidíme vašu lásku v taške, ktorú ste starostlivo zbalili so všetkými jej obľúbenými vecami.

Vašu lásku vidíme v tom, ako ste jej zabezpečili vodítko, aby ju nezrazilo auto. Vidíme vašu lásku v tom, ako ste ju umiestnili do stredu štvrte, aby ju rýchlo našli. A vašu lásku vidíme v lístku, ktorý ste zanechali. Vidíme ju v liste, v ktorom prosíte o niekoho, kto by jej pomohol, pretože vy to nedokážete…

Len niekoľko dní po tom, čo sa ujala zvieracia organizácia tejto sučky sa im podarilo zabezpečiť jej nový domov a nového majiteľa.  Psík má za sebou liečbu, je zdravý a šťastný v novom domove!

Neváhajte a podeľte sa o tento dojemný príbeh so svojimi priateľmi.

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.