Mačiatko sa dostalo do útulku a stále iba plakalo: Až tento malý chlapec ju dokázal utíšiť!

Keď ho pracovníci útulku našli, tak sa nachádzalo na ulici a jeho matka bola v nedohľadne. Bolo teda celkom jasné, že sa nezaobíde bez pomoci a bez potrebnej starostlivosti.

Zamestnanci útulku mu dali najesť, dali mu napiť a pripravili mu príjemný mäkký pelech. To ale nevedeli, že mačiatko bude dávať najavo svoje problémy tým, že bude stále mňaukať a stále kňučať.

Trvalo to skutočne veľmi dlho a tak bolo jasné, že s touto mačkou nebude niečo v poriadku. Zamestnanci sa snažili prísť na to, čo mu je, ale nedarilo sa. Už mali v rukách stovky mačiek, ale s takýmto prípadom sa ešte nestretli.

Keď sa nedarilo mačiatko upokojiť, rozhodli sa pracovníci útulku zavolať ďalšiu odborníčku, ktorá má s mačkami mnoho skúseností.  Keďže aktuálne bola so svojím synom, tak ho naložila do vozidla a na miesto sa vydali spoločne. Sama chcela zistiť, čo s mačiatkom je a prísť na spôsob, ako ho upokojiť.

Ani ona však nezistila príčinu problémov, rovnako ako sa jej nepodarilo mačiatko nijako utíšiť.

Mačiatko stále nebolo vo svojej koži a dané mňaukanie a tiež plač bol pomerne veľkým dôrazom na city.

A tak sa tím šiel poradiť a v miestnosti s mačiatkom zostal iba desaťročný chlapec. Ten dlho neváhal a chcel si ho pochovať.

Keď sa odborníci z útulku vrátili do miestnosti, nemohli uveriť vlastným očiam. Na stoličke sedel desaťročný chlapec, maznal sa s mačiatkom a to spokojne vrnelo. Jeho mňaukanie bolo minulosťou.

Každý žasol, aké jednoduché to bolo. Stačilo iba dopriať mačiatku dotyk. Nie však dotyk dospelej osoby, ale naopak dotyk dieťaťa. Teda niekoho, kto je na tom rovnako ako mačka. Kto je ešte malý a kto potrebuje neustálu pomoc.

Príbeh má šťastný koniec. Malý chlapec si mačiatko behom pár minút natoľko obľúbil, že bolo úplne jasné, že si ho musí vziať domov.

Aj pre mačku to bolo to najlepšie, pretože sa u neho cítila spokojne a v bezpečí. A tak sú  dnes veľmi dobrými kamarátmi.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.