Koniec týrania a veľkej krutosti: Pozrite sa na prvé kroky medvedice a jej mláďat vo voľnej prírode!

Príbeh začína v roku 2011, kedy sa majiteľ zoo v meste Zanesille v Ohiu rozhodol otvoriť klietky všetkých svojich zvierat. Celkom sa jednalo o 50 klietok, v ktorých rozhodne nežili len zvieratá, ktoré sú mierumilovné.

Boli to naozaj divé zvieratá, ako sú tigre, levy, medvede, gepardy či vlci. Všetky tieto zvieratá mohli vybehnúť do ulíc. Netreba hovoriť, že zvieratá boli šialené od hladu a spôsobili v meste obrovskú pohromu. Potom, čo majiteľ zvieratá vypustil, spáchal samovraždu.

Ľudia sa v obavách o svoje životy museli uchýliť k ich zabíjaniu. Všetko sa stalo v okamihu, keď zoologická záhrada začala krachovať. Neboli peniaze na kŕmenie zvierat, ich klietky ostali nečisté a v úplne žalostných podmienkach.

Niektoré zvieratá sa bohužiaľ zachrániť nepodarili, o väčšinu z nich sa ale postaralo ministerstvo poľnohospodárstva. Zo zvierat zachránili aj medvedicu so svojimi mláďatami.

Všetky zvieratá boli zanedbané a týrané. Organizácia PETA sa rozhodla nájsť pre nich nový domov.

Premiestnila ich do veľkej prírodnej rezervácie. Zvieratá, ktoré boli chované v zajatí, nie je možné len tak, zo dňa na deň, vypustiť do voľnej prírody, pretože to znamená podobný osud, ako zanechať ich v klietkach bez potravy.

Veľa zvierat, ktoré boli takto zachránené, trpeli na podvýživu, nemali zuby či pazúry, ktoré sú dôležité pre opatrovanie potravy a zaistenie bezpečia.

Prečítajte si tiež:

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!