Keď vodič kamiónu skontroloval svoje pneumatiky, nemohol uveriť tomu čo tam našiel

Vodič kamiónu v Namíbii bol pripravený na svoju smenu, a ako vždy išiel skontrolovať pneumatiky svojho vozidla.

Avšak tentokrát sa okolo jednej z pneumatík obtáčal malý, nečakaný návštevník. Bolo to mláďa aardvarka – prchký cicavec pochádzajúci z Južnej Afriky.

Prvá myšlienka vodiča, bolo nájsť matku maličkého, ale bohužiaľ o nej neboli žiadne známky.

Za predpokladu, že by mohol byť sám, vodič nákladných vozidiel sa rozhodol pomôcť malému aardvarkovi, preto ho opatrne zobral a dal ho do auta.

Hneď ako dorazili do sídla nákladnej spoločnosti, zavolali Dr. Eriku de Jager – miestnu veterinárku, ktorá prevádzkuje aj ZURI Orphanage, malé rehabilitačné centrum pre osirelé zvieratá.

Erika bola viac než šťastná, že sa tam dostalo také vzácne zvieratko; ihneď mu ponúkla lásku a pohodlie, ktoré potreboval.

„Bola to láska na prvý pohľad“, povedala žena. Dokonca E.T. ako ho pomenovala, bol prvý aardvark, o ktorého sa musela postarať.

Dr. Erika si bola istá, že všetko bude v poriadku a maličké to zvládne. „Museli sme veľa experimentovať s rôznymi strukmi,“ povedala. „Potom sme ho začali kŕmiť dovezeným mliekom a on okamžite začal priberať na váhe.“

V centre začal, takmer trojmesačný aardvark, interagovať s dvomi záchranárskymi psami, Spokie a Zarah.

Erika nemohla uveriť vlastným očiam, ako rýchlo si navzájom vytvorili priateľské puto. Pre E.T. socializácia s inými zvieratami bolo presne to, čo emocionálne potreboval.

„Psy sa o neho zaujímali a reagovali, akoby bol len ďalším šteniatkom,“ uviedla Dr. Erika. „Sú zvyknutí na iné mláďatá, či už na kozliatka alebo prasiatka [v sirotinci], takže to pre nich nebolo nič neobvyklé.

Len si s ním hrali, akoby bol jedným z nich. Spal so psami na posteliach ako dieťa. Nemyslím si, že si ET uvedomil, že je aardvark. Myslím si, že predpokladal, že je pes.“

Po piatich mesiacoch v centre sa E.T. úplne uzdravil a bol dosť silný na to, aby bol prepustený do voľnej prírody, kam patrí!

E.T. sa však stále vracia na návštevu svojej adoptívnej mamy a svojich starých priateľov.

Čo si myslíte o tomto inšpirujúcom príbehu záchrany malého aardvarka? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.majesticanimals.net