Keď tento psíček počuje kostolné zvony, príde na omšu dúfajúc, že sa jeho zosnulá majiteľka objaví…

Každý deň prichádza na omšu a zostáva, kým sa neskončí. Ako nepredstaviteľne a neskutočne znie, že v mnohých kostoloch po celom svete,  neumožňujú vstup a účasť na svätej omši domácim miláčikom.

11-ročný nemecký ovčiak Tomy chodí každý deň, celé roky na svätú omšu do San Donaca v Taliansku.

Ostatní návštevníci si už zvykli, hovoria. Tomy patril 57-ročnej Marii-Marghsreti Lochi, ktorého našla a zachránila ako šteniatko. Niekto ho vyhodil blízko jej domova a ona sa rozhodla ponúknuť mu teplo, lásku a domov.

Tommyho majiteľka bohužiaľ zomrela. Bola to tichá žena, ktorá sa držala v ústraní, ale jedna vec, ktorá o nej bola známa, bolo, že pomáhala túlavým psíkom. Od chvíle, keď zachránila Tommyho, bol vždy po jej boku. Dokonca sedel pred vchodom do kostola a čakal na ňu vždy, keď išla na omšu.

Keď zomrela, Tommy bol taký zlomený, že nasledoval jej rakvu do kostola pastora Malroya.

Ani jeden zo smútiacich nemal to srdce zabrániť mu vo vstupe do kostola, a tak ho nechali, aby sa k nim pripojil na pohrebe.

Starosta mesta povedal, že teraz si Tommyho chcú adoptovať všetci miestni a rýchlo sa stal „psom každého“ od mäsiara až po pekára – všetci sa oňho starajú.

Dodnes, keď pes so zlomeným srdcom začuje zvuk kostolných zvonov, nájdete ho v kostole, možno dúfajúc, že ​​sa jeho majiteľka znova objaví.

Toto je ďalší príbeh o pozoruhodnom psovi, ktorý sa odmietol rozlúčiť so svojím majiteľom.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!