Ich matku zrazilo auto a ježkovia potrebovali mamičku: Našťastie sa ich však ujala osamelá mačička!

Svet zvierat je mnohokrát veľmi pozoruhodný. Dokazuje to príbeh mačky, ktorá sa veľmi matersky postarala o ježkov. Je podivné nájsť mačku v pozícii, kedy sa rozhodne dojčiť malých ježkov – čo poviete?

Materský pud je veľmi silný. Mačka, ktorá porodila svoje mačiatka, mala tento pud veľmi dobre vyvinutý.

Dokázala sa postarať o svoje mláďatá a tiež o mláďatá malých ježkov. Správala sa k nim, ako by to boli jej vlastné deti.

Maznala sa s nimi, umývala ich svojim jazykom, dojčila ich. A to všetko napriek tomu, že sa jedná o toľko odlišný zvierací druh.

Zákonom prírody je, že deti jedného dňa prestanú byť na svojich rodičoch závislé. A tak to bolo zrejme aj v prípade tejto mačky. Jej mláďatá už odrástli, ale mačka ešte stále pociťovala potrebu starať sa o niekoho. To prišlo vhod malým ježkom, ktorí mali hlad. Ich matku zrazilo auto. Našťastie sa ich ujala osamelá mačka.

Keď majitelia mačky našli vrh malých ježkov, rozhodli sa priniesť ich domov a postarať sa o nich.

Mali v úmysle ich kŕmiť sami. Netušili, že prácu im značne uľahčí ich mačka. O všetkých osem mladých ježkov sa postarala.

Táto matka mačka je skutočný hrdina a nebála sa starať o svoje nové detičky!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!