Iba voda a chlieb: Dobrovoľníkom sa podarilo zachrániť 11 psov, ktoré žili vo veľmi zlých podmienkach

Je škoda, že ľudia niekedy nechápu, že zviera vie tiež cítiť a trpieť. Sú vnímané ako hračka, ako vec, ako niečo, čo nevyžaduje lásku a starostlivosť.

Je to škoda … Dnes hovoríme o 11 psoch, ktoré žili v tých najhorších podmienkach. Našťastie sa to dobrovoľníkom z Litvy podarilo zmeniť.

Litovský útulok dostal správu, že v dedine žije žena s množstvom psov. Správa tiež uvádza, že zvieratá boli vyčerpané a v strašnom stave.

Domnievajú, že ich panička nekŕmi.

Dobrovoľníci z útulku dorazili na uvedenú adresu. To, čo videli, ich šokovalo. V malej miestnosti bolo 11 psov.

Psy sa tak dychtivo vrhli na krmivo, ktoré priniesli dobrovoľníci.
Majiteľka bola veľmi prekvapená, potom sa rozplakala a rozprávala jej príbeh.

Žena povedala, že zvieratá patria jej manželovi, počas svojho života sa o ne vždy staral. Keď zomrel, nevedela, kam dať psy, ale netrúfla ich vyhodiť von na ulicu..

Psy jedli len zatuchnutý chlieb a ani nešli von. Potom sa ukázalo, že v dome nebolo kúrenie a v zime pani spolu so zvieratami trpeli chladom.

Dobrovoľníci zobrali všetkých psov do útulku a rozhodli sa pomôcť žene vrátiť sa do mesta. V túto chvíľu už sú zvieratá v poriadku, sú silnejšie a pribúdajú na váhe.

Niektoré už majú pánov, zatiaľ čo iné majú konečne šancu nájsť rodinu.
Niektoré majú strach z ľudí. Toto im neumožňuje začať hľadať nový domov. So zvieratami v súčasnosti pracuje zoo-psychológ.

Zamestnanci útulku sú si istí, že všetko bude v poriadku a sľubujú, že sa budú starať o zvieratá, ako najlepšie vedia.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

Zdroj: laykni.com