FOTO: Učiteľ telesnej výchovy natrafí v lese na „tancujúcich“ medvedíkov

Učiteľ telesnej výchovy Valtteri Mulkahainen z mesta Sotkamo vo Fínsku venuje svoj voľný čas fotografovaniu.

 

Posledných šesť rokov Valtteri natáčal divokú zver najmä vo Fínsku a zachytil mnoho magických momentov. A toto je príbeh o jednom z nich.

 

3. júna 2013 Valtteri plánoval preskúmať fínsku tajgu okolo mesta Martinselkonen. Keď skúmal oblasť, všimol si medveďa prichádzajúceho na mýtinu s niekoľkými malými mláďatami.

„Mláďatá sa správali ako malé deti,“ tvrdí Valtteri. „Hrali sa a dokonca začali pár priateľských bojov.“ Cítil som sa, akoby som bol na detskom ihrisku pred mojím domom, kde pobehovali malé deti.  V jednom okamihu stáli traja na zadných nohách a začali sa navzájom tlačiť. Bolo to, akoby tancovali v kruhu. “

Valtteri bol ukrytý len 50 metrov od rozkošnej akcie takže mal dokonalý výhľad. „Fotografoval som túto parádu celý večer a celú noc,“ povedal.

Na medveďa vo Fínsku môžete naraziť takmer na celom území, okrem Ålandských ostrovov. Väčšina z nich žije vo východnej časti krajiny a v Laponsku, ale tieto majestátne tvory ľudia pravidelne vidia aj v južných a západných oblastiach.

Rovnako ako nám mláďatá úspešne dokázali, medvede sú obratné a silné. Predné končatiny veľmi efektívne využívajú najmä na lov. Navyše sú to veľmi dobrí plavci a horolezci.

Skutočnosť, že Valtterimu sa podarilo získať také jasné zábery rodiny, je naozaj fascinujúca. Medveď sa zvyčajne pokúsi vyhnúť ľuďom čo najlepšie. Ľudia ich zriedka vidia vo voľnej prírode, pretože tieto zvieratá takmer vždy ustúpia okamžite po zistení našej prítomnosti.

Podľa najnovších hodnotení Fínskeho inštitútu pre prírodné zdroje, ešte pred loveckou sezónou 2019 tu bolo okolo 2020 až 2130 medveďov.

Autor obrázkov: Valtteri Mulkahainen

Zdroj: Boredpanda.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *