FOTO: Rodinka orangutanov sa spriatelí so skupinkou vydier

Priateľstvo medzi rôznymi živočíšnymi druhmi je vždy rozkošné sledovať. Tentoraz upútalo pozornosť internetu (a jeho srdce) nepravdepodobné priateľstvo medzi rodinou orangutanov a vydrami v belgickej zoo.

Orangutani a vydry sa prvýkrát stretli, keď personál zoologickej záhrady Pairi Daiza v Brugelette vypustil vydry do rieky cez ohraničenie orangutanov.

Odvtedy sa vytvorilo magické puto medzi týmito dvoma druhmi.

Rozkošné fotografie hovoria samy za seba.

Prejdite nižšie a pripravte sa na nával rozkošnosti, ktorá Vám vytvorí široký úsmev na tvári.

Prečítajte si tiež rozhovor s Mathieu Goedefroy, hovorcom Pairi Daiza zoo.

 

Rodina orangutanov sa spriatelila so skupinou vydier v zoologickej záhrade Pairi Daiza v Belgicku

 

Toto je otec Ujian, ktorý má 24 rokov

 

Vytvoril mimoriadne silné spojenie s vydrami

 

Otec Ujian, ktorý má 24 rokov, mama Sari (15) a ich syn Berani (ktorý mal len 4 roky) tvoria orangutánsku rodinu v zoo. 

Na jednej z fotiek sa hrá Berani na schovávačku so svojimi novými vodnými kamarátmi.

Mathieu uviedol, že orangutani a vydry sa hrajú hlavne naháňačky a schovávačky.

„Vydry sa schovávajú pod veľkými kmeňmi stromov alebo drevenými konštrukciami, potom ich príde hľadať Berani. Občas sa objavia, aby ho dráždili. Je to naozaj úžasné vidieť. “

Podľa Mathieua zoo veľa investuje do „obohatenia“ priestorov pre zvieratá. „To znamená, že nielen veľkosť, ale aj kvalita života sú pre nich veľmi dôležité elementy.

Jedným zo spôsobov, ako to urobiť (okrem skrývania jedla, skladania hádaniek, organizovania hier, vkladania húpačiek alebo nových prostriedkov) je interakcia medzi rôznymi druhmi, ktoré sa navzájom môžu teoreticky spriateliť.“

„Naše gorily žijú spolu s opicami Colobus, naše tučniaky žijú s tuleňmi, naše klokany zdieľajú ohradu s pelikánmi, veveričky žijú s netopiermi, hrochy s pelikánmi, žirafy s pštrosmi, ázijské slony s ázijskými gazelami, zebry s byvolmi …“ a tak ďalej, “povedal.

Mathieu potvrdil, že zoologická záhrada je v súčasnosti uzavretá pre verejnosť; Belgicko v súčasnosti čelí zablokovaniu kvôli koronavírusu.

„To nás nezastaví v tom, aby sme našim zvieratám každý deň dávali tú najlepšiu starostlivosť.“

 

Toto je 4-ročný Berani, ktorý miluje hru so svojimi vydrími priateľmi

 

Berani je veľmi zvedavý orangutan a miluje schovávačku

 

„Pre pohodu zvieraťa v zajatí sú najdôležitejšie dva faktory: veľkosť jeho priestorov, ale aj kvalita jeho priestorov,“ povedal Caters News.

„To znamená, že zviera – a o to viac ešte orangutani, ktorí s ľuďmi zdieľajú 97 percent svojej DNA – musí byť ich výbeh za každých okolností kompletne vybavený, aby sa cítili duševne, emočne a fyzicky v poriadku.“

Mathieu zdôraznil, že od roku 2017, keď sa orangutani presťahovali z Nemecka do zoologickej záhrady Pairi Daiza, vydry jednoducho milujú interakciu so svojimi „veľkými chlpatými priateľmi“.

„Najmä mláďa Berani a otec Ujian si vytvorili so svojimi susedmi veľmi silné puto,“ povedal Mathieu.

„Pre obidva druhy to robí ich život zábavnejším a zaujímavejším, z čoho napokon vznikol veľmi úspešný experiment.“

Palmové plantáže v Borneu a na Sumatre ohrozujú populácie orangutanov. Mathieu povedal CNN , že zoologická záhrada Pairi Daiza získala prostriedky na vysadenie 11 000 stromov v Borneu na obnovu lesa a pomoc domácim orangutanom.

 

 

Čo si myslíte o takomto experimente Vy? Poznáte nejaký podobný príbeh spojenia dvoch nezvyčajných druhov? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.boredpanda.com