FOTO: Mačka sa usmieva na každého, kto vstúpi do útulku s úmyslom aby si ju všimli

Mačka menom Nala sa usmieva na všetkých, s ktorými sa stretne v útulku, v nádeji, že si ju niekto všimne.

 

Dobrá samaritánka z Holandska našla Nalu, keď bola tehotná. V čase samotného pôrodu mala Nala problémy s privedením mačiatok na svet.

A tak ju okamžite previezli do veterinárnej nemocnice, kde mala pohotovostnú c-sekciu – jedna z jej dvoch mačiatok prežila. Dierenbescherming, skupina na ochranu zvierat v Holandsku, ho prijala, aby mohlo získať šancu na lepší život.

Počas niekoľkých nasledujúcich týždňov sa jej mačiatko stalo zdravou, nezávislou mladou mačkou a odvtedy si našlo domov navždy.

Nala tiež rozkvitla a bola okolo ľudí v bezpečnom prostredí.

Zbožňuje každého, s kým sa stretne v útulku, a uteká, keď niekto kráča okolo jej príbytku.

Nala má na tvári permanentný úsmev kvôli rozštepu pery. Kvôli problémom s pokožkou, vyžaduje táto mačka hypoalergénne jedlo, ktoré jej pomáha vysporiadať sa s týmto stavom .

„Zabezpečenie tohto jedla je určite nevyhnutná požiadavka , pre nových majiteľov, pretože prísun iného typu jedla, by mohlo tento stav zhoršiť.“ uviedla dobrovoľníčka útulku Ineke Kamps.

Ak si všimne návštevníka, bude nadšená a začne okamžite priťahovať jeho pozornosť. Prostredníctvom svojej roztomilej osobnosti si ju všimne tým, že sa postaví proti sklenenému oknu a zíza priamo na vás s veľkým úsmevom na tvári.

Nala je najšťastnejšie dievčatko, keď je v blízkosti človeka. Zakaždým, keď Ineke navštívi prístrešok, je uvítaná malou mačičkou, ktorá túži po túlení a mazlení.

„Perfektný domov pre ňu by bol dom s oplotenou záhradou, s ľuďmi, ktorí sú skoro stále doma a ktorí nemajú problém so špeciálnou stravou,“ uviedla Ineke. „Je v poriadku, keď ju spoja aj s inými mačkami, ale bude potrebovať individuálne kŕmenie.“

Nalina láska nerozlišuje – je priateľská k ľudom aj k zvieratám. 2-ročná Nala je stále srdcom mačiatko, ktoré zbožňuje hry a túlenie sa.

Sledujte Nalu v tomto roztomilom videu:

Zdroj: lovemeow.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *