FOTO: Levia matka príjme choré mláďa leoparda a stará sa o neho ako o svoje

Život na divočine je mimoriadne ťažký, najmä pokiaľ sa jedná o samicu s mláďatami. Nie len, že musia chrániť seba, ale to najhlavnejšie je zabezpečiť prežitie pre svojich potomkov. No a táto levia mama ešte okrem svojich mláďatiek, sa stará o choré leopardíča!

Kým levy a leopardi spolu nedokážu vychádzať, to, čo sa stalo v národnom parku Gir v Gudžaráte, India dokazuje, že matka príroda nás nikdy neprestane udivovať.

Pred rokom prijala mladá levica choré mláďa leoparda a postarala sa o neho spolu so svojimi dvoma levíčami. Napriek tomu, že levy a leopardy sú silnými konkurentmi v oblasti potravy a spoločenského postavenia, mladá levica toto nepriateľstvo odložila stranou a pod svoju ochranu prijala dvojmesačné mláďa.

Výnimočne zriedkavý prípad adopcie pozorne sledovala Stotra Chakrabarti, post-doktorandka na Univerzite v Minnesote . Viac ako mesiac a pol doktorandka a jej tím sledovali túto neobvyklú rodinu. Podľa nich levica nerozlišovala medzi svojimi vlastnými mláďatami a adoptovaným leopardom, pretože rovnako zdieľala jedlo a starala sa o nich.

Tím, vrátane Dheeraj Mittal, Stotra Chakrabarti, Shailesh B. Khambda a Joseph K. Bump, opísal „kuriózny prípad“ v ekologickom časopise Ecosphere . „Levica sa o neho postarala ako o jednu z jej,“ uviedla pre denník New York Times Dr. Chakrabarti. „Levy a leopardi spolu súťažia. Sú na večné nože. “

Chakrabarti študoval levy v národnom parku Gir sedem rokov, ale toto pozorovanie „bolo určite tým najúžasnejším okamihom, na ktorý som narazil.“

Bohužiaľ, život malého leoparda netrval dlho, pretože tím vedcov ho po takmer dvoch mesiacoch od vzácnej adopcie našiel mŕtvy. „Bolo by fantastické vidieť, ako by leopardie mláďa vyrastalo, ale bohužiaľ sa to nestalo,“ povedal Dr. Chakrabarti. Podľa neho maličký zomrel podľa prírodných príčin.

Aj keď tento príbeh neponúka šťastný koniec, je fascinujúce vidieť zvieratá rôznych druhov integrovať iné, takým intímnym spôsobom.

Pokiaľ by ste chceli viac podobných článkov, nezabudnite nás podporiť svojím LIKE! Ak sa Vám článok páčil určite ho zdieľajte so svojimi najbližšími.

Zdroj: https://www.majesticanimals.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *