FOTO: Láska na prvý pohľad! Tigrie mláďa, ktoré odmietla matka, si našlo nového najlepšieho kamoša

Existuje veľa nesprávnych dôvodov, prečo by sa divoké zvieratá nemali chovať v zajatí.

 

Jednou z nich je, že strácajú materský inštinkt,  čo vedie k odmietnutiu mláďat krátko po narodení. Bohužiaľ, aj keď sú tieto zvieratá zachránené, je ťažké získať naspäť divoké inštinkty.

 

A presne táto situácia nastala v prípade malého bengálskeho tigríka. ‚Hunter‘ sa narodil v  záchrannom centre pre zvieratá v Južnej Afrike. Bohužiaľ, teraz tri mesiace starý Hunter bol zamietnutý svojou vlastnou mamou niekoľko dní po svojom narodení. Každý v centre sa obával o život malého mláďatka, pretože je mimoriadne ťažké nájsť náhradnú matku, ktorá by prijala cudzie potomstvo.

 

„Dôvod, prečo bol Hunter odmietnutý, môže byť fakt, že v čase narodenia mláďaťa sa matka cítila byť ohrozená,“ tvrdí dobrovoľníčka z centra.

Avšak, pre tohto roztomilého tigríka to bolo oveľa jednoduchšie, než si všetci mysleli. Stretnutie s novým kamošom sa zdalo byť ako vykúpenie z odmietnutia. Malý nemecký ovčiak menom Buddy, ktorý nie je o mnoho starší ako tigrie mláďa, si ihneď získal Hunterovu lásku a pozornosť.

Vďaka dobrovoľníčke sú títo malí kamoši neoddeliteľní. „Ráno, keď vytiahnem Buddyho, pobeží do tigrej klietky a hneď pozdraví Huntera,“ povedala. „Ich obľúbená hra je wrestling. Radi po sebe skáču a váľajú sa po zemi. To, že Hunter má štvornohého priateľa, je veľmi užitočné, pretože sa môže hrať rovnakým spôsobom, ako by to urobil s iným kamarátom z vrhu. Bol jediným mláďaťom v jeho vrhu a je pre neho veľmi dôležité mať spoločníka. “

Nepravdepodobné duo trávi čas spolu hraním pod dohľadom dobrovoľníčky. Podľa nej by však toto špeciálne kamarátstvo mohlo skončiť o niekoľko mesiacov, keď Hunter dosiahne šesť mesiacov. A to pre bezpečnosť Buddyho.

 

No napriek tomu, že vo svete poznáme toľko neuveriteľných a nezvyčajných priateľstiev medzi zvieratami rôzneho druhu, dalo by sa povedať, že je celkom možné ich spolu vidieť, dokonca aj po rokoch.

 

Sledujte túto úžasnú dvojicu:

Zdroj: https://www.homesluxury.net/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *