FOTO: Hanblivé hrdzavé mačiatko, ktoré bolo zachránené pred neistým osudom

Plaché mačiatko začalo kvitnúť, keď našla bezpečný dom a niekoho, kto ju miluje.

Milena z Montrealu v Kanade narazila na hrzdavé mačiatko, ktoré potrebovalo pomoc, online. V momente sa vrhla na záchranu, aby ju dostala do bezpečia.

 

 

Extrémne plaché mačiatko bolo iba kosť a koža. Držiac hlavu dole so sploštenými ušami, chcelo zabrániť kontaktu s ľudskými očami.

Okamžite ju odviedli k veterinárovi a kontaktovali miestne záchranné centrum Chatons Orphelins Montréal.

„Pomenovali sme mačiatko Angie a vzali sme ju do našej starostlivosti. Bola pokrytá blchami a ušnými roztočmi, mala podváhu a bola dehydratovaná,“ zdieľal Chatons Orphelins Montréal.

Dali jej tekutiny a pomohli jej jesť, pretože nemala moc chuť k jedlu. „Zmiešali sme mačiatku paté a kŕmili sme ho striekačkou.“

Sladké mačiatko začalo pomaly zvracať, keď sa jej telo začalo liečiť.

Keď sa jej stav zlepšil, Marion, dobrovoľníčka záchrany, ju vzala a priniesla ju do svojho pestúnskeho domu.

Angie mala stále problémy s jedením a priberaním na váhe, takže ju jej pestúnska mama nasledovala po celom dome, a uistila sa, že nikdy nevynechala jedlo.

U mačiatka sa diagnostikovala anémia a mala bakteriálnu infekciu. S antibiotikami a veľkou láskou sa začala liečiť.

Po každom jedle sa Angie mazná so svojou pestúnskou mamou a zabalená v deke sa vydáva na spánok.

„Konečne je schopná jesť sama, je aktívnejšia a cíti sa oveľa lepšie. Neprežila by, keby sa jej zdravotné problémy nezistili včas,“ záchranu zdieľala jej pestúnska mama.

„Teraz stále žiada objatia a pozornosť.“

Angie už nie to plaché mačiatko, ktoré stretli u veterinára. Rozkvetla na milujúce dievča a nehanbí sa žiadať o maznanie.

„Začala sa hrať ako iné mačiatka vo svojom veku. Jej pestúnska mama sa o ňu veľmi dobre stará a Angie sa teraz rýchlo uzdravuje.“

 

Sledujte Angie v tomto videu:

Čo si myslíte o tejto záchrane mačiatka? Ste svedkom podobnej záchrany? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás podporte svojím LIKE a nezabudnite nás zdieľať medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.lovemeow.com