Dôchodcovia si adoptovali toto malé šteniatko, ktoré však chceli už po týždni vrátiť: Keby tak urobili, stalo by sa niečo strašné…

Keď Jim a Judy Cooper z Sandy v Utahu prijali psa, nemali tušenie, čo pre nich pes nakoniec urobí. Dokonca ho týždeň po prijatí chceli vrátiť.

Našťastie si ho nechali a psík sa im poďakoval a zachránil život 82-ročného muža.

Psík menom Thibodeau, bez akéhokoľvek formálneho tréningu, presne vedel, čo robiť, keď nastala život ohrozujúca situácia.

Osudovej noci sa Judy zobudila kvôli podivnému hluku v spálni. Počula kňučanie; myslela si, že je to jej manžel, ktorý má zlý sen, a zavolala na neho.

Nepočula odpoveď, takže sa otočila a rozsvietila svetlo. To, čo videla, ju úplne vydesilo. Jim bol nehybný, so šteniatkom ležiacim na hrudi. Niečo bolo strašne zle – a psík kňučal a pozeral sa priamo na jeho tvár.

Judy okamžite zavolala 911 a ponáhľali sa do nemocnice. Jej muž mal mŕtvicu a nejakým spôsobom bolo ich šteňa schopné to zistiť a prebudiť ženu.

Našťastie mŕtvica, ktorú Jim zažil, nebola smrteľná. Pretože lekári dokázali vďaka včasnému varovaniu psíka rýchlo pracovať, Jim sa dokázal zotaviť.

Keby nebolo tohto psíka s ochranárskymi inštinktami, Jim mohol ľahko zomrieť v spánku.

Naše vzácne domáce zvieratá pre nás robia oveľa viac, než vieme. Každý deň by sme mali byť vďační spoločnosti, láske a ochrane, ktorú nám poskytujú!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.