Chudý pes sedel zhrbený na verande. Chceli ho vyhnať, ale on neodchádzal

Rodina Sergeja Kapitonov nikdy nerozmýšľala o psovi, ale všetko raz zmenilo behom okamihu.

Raz prišiel do chudobného vidieckeho domu chudý a hladný pes. Mal na sebe obojok, ale domáci maznáčik sa už očividne dávno túlal ulicami.

Snažili sa ho vyhnať alebo nájsť predchádzajúceho majiteľa, ale všetko bolo k ničomu. Pes ďalej pravidelne sedával na verande Sergeja so sklonenou tvárou a hrbil sa, ako by zo zármutku ..

Zviera strávilo celý deň na prahu rodiny a vo večerných hodinách ľudia jazdili domov do mesta. Sergejova žena, ktorá sa obávala o budúcnosť psa, navrhla ísť ešte raz na chalupu, aby aspoň nakŕmili chudáka.

Keď sa pár vrátil do domu, maznáčik stále sedel na verande a čakal na niečo …

Nakoniec sa pár rozhodol ho vziať do mestského bytu. Psík dostal prezývku Wally, ale potom začalo to najsmutnejšie. Zrazu zviera ochorelo a každý deň to bolo len horšie. Sergei vozil 30-kilogramového psa k rôznym veterinárom, kde mu boli odstránené zuby, veril, že to bol dôvod pre jeho zlé zdravie, ale to sa nezlepšilo.
Nakoniec sa mu podarilo nájsť lekára, ktorý stanovil správnu diagnózu! Ukazuje sa, že maznáčik mal mor. Bolo odporučené psa usmrtiť, ale to pár rozhodne odmietol a rozhodol sa bojovať až do posledného.

Nasadili na neho kvapadlá a donútili ho ich nosiť, ale zviera stále chudlo… až 25 kilogramov. Napriek všetkému Wally prežil. Pravdepodobne cítil, ako veľmi sa o neho majitelia boja a ako ho milujú, takže bojoval.

Teraz je pes úplne zdravý a váži 40 kilogramov. A to všetko vďaka starostlivosti Sergeja a jeho manželky.

Kým bol Wally chorý, podarilo sa mu počas prechádzky nájsť mačiatko na ulici. Keď Sergej pristúpil ku psovi, uvidel, ako zviera olizuje mláďa.

Muž ľutoval mačiatko, takže ho vzal tiež domov. Takže v rodine sa objavila Eva, ktorá sa stala najlepším priateľom pre Wallyho.

O rok a pol neskôr Sergej a jeho manželka vzali z útulku túlavú Sony, ktorá mala desať rokov. Jej majitelia zomreli a príbuzní nechali psa v útulku, nechceli sa o ňu starať.

Sergej a jeho manželka sa rozhodli, že si pre seba vezmú už staršieho maznáčika, aby jej umožnili žiť v starobe v teple a úžasnej spoločnosti iných chvostov.

Dúfame, že život ich veľkoryso odmení za ich lásku ku zvieratám.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň

Zdroj: mur.tv