Chlapec si zamiloval susedove mačiatko, ktoré sa narodilo postihnuté: Zostrojil mu však vozík z hračiek, aby mohlo chodiť!

Keď Joao, deväťročný chlapec, navštívil susedove novorodené mačiatka, jedno z nich bolo pre neho veľmi zvláštne. Okamžite sa doňho zamiloval. Keď videl, ako jeho nový malý kamarát bojuje, aby mohol vôbec chodiť, rozhodol sa, že s tým musí niečo urobiť.

Chlapec mal zlomené srdce, keď videl všetky ostatné mačiatka šťastne behať a baviť sa, zatiaľ čo posledné mačiatko zostávalo osamelé a neschopné hrať sa so svojimi ostatnými súrodencami. Joao premýšľal, ako by len malému priateľovi mohol pomôcť.

Začal teda hľadať a zbierať staré hračky, aby mohol zostrojiť malý invalidný vozík.

Akonáhle bol hotový, priniesol ho svojmu chlpatému kamarátovi, aby si ho mohol vyskúšať. Behom niekoľkých minút sa stal zázrak. Mačiatko začalo po chvíli behať, ako keby bol preňho vozík úplne prirodzený.

Pozrite sa na roztomilé video. Zdieľajte tento príbeh, ak sa vám páči:

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.