Celý internet zbožňuje tohto veľmi dlhého psa s ešte dlhším ňufákom a my sa ani nečudujeme, je úžasný!

Každý z nás má niektoré jedinečné črty: veľké oči, krivý prst, dlhý krk, úzke boky…

Ale existuje niekoľko príkladov vlastností, ktoré sú také jedinečné, že môžu upútať pozornosť takmer okamžite. Medzi takýto príklad patrí Eris plemena Barzoj, ktorá má extrémne dlhý ňufák – viac ako 30 centimetrov! Jej majitelia tvrdia, že kľudne môže byť nositeľkou svetového rekordu a určite by to nevadilo, keby ju odborníci zmerali!

Pár z Richmondu, Lily a Savannah ju adoptovali a v júli 2018 ju priviedli domov.

Vtedy bola iba šteňa a nikto ani netušil, aký dlhý sa jej nos stane. Len nedávno oslávila svoje druhé narodeniny. Rastú ako z vody, však?

Keď už hovoríme o raste, pár si ani neuvedomil, že sa ich Eris stane senzáciou Instagramu s viac ako 179 000 sledovateľmi. Pôvodne vytvorili účet ako druh zošita, miesto, kde mohli sledovať vývoj Erisinho rastu. „Vždy sme dúfali, že sa podelíme o šťastie a úsmevy, ktoré Eris prináša do nášho domu. No v posledných niekoľkých mesiacoch sa to zdalo pôsobivejšie ako kedykoľvek predtým. Sme tak radi, že dokážeme pridať malý nepatrný okamih svetla do celého sveta, “ zdieľali majitelia.

Tu je niekoľko zaujímavých faktov o plemene Borzoi.

Borzoi vznikol v Rusku v 17. storočí. Aristokracii sa toto plemeno páčilo pre svoj osobitý vzhľad a mimoriadne dobré poľovnícke zručnosti, keďže aristokracia často organizovala veľké poľovné party. Borzoi doslova znamená „rýchly“.

Sú inak známi aj ako ruskí vlkodavi (nezamieňať si s chrtom). Je to nezávislé a atletické plemeno, dosahujúce okolo 73 až 76 centimetrov ako dospelí a vážia okolo 45 kilogramov. Zvyčajne sú veľmi tiché, pretože tak často neštekajú a dobre sa prispôsobujú prímestskému životu.

Vychutnajte si túto galériu dlhodobo krásnej Eris!

 

 

 

 

 

Eris so svojimi milujúcimi majiteľmi Lily a Savannah

 

 

Keď bola šteňa

 


 

 

Čo si myslíte o tomto nádhernom psíkovi? Máte alebo ste niekedy mali toto plemeno? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.boredpanda.com