“Blaze sa narodil ako čisto čierny Labrador, avšak teraz sa udialo niečo, čo nikto nečakal”

Blaze je čistokrvný labrador. Má desať rokov, žije vo Fínsku a má rád pobyt vonku. Je takmer ako akýkoľvek iný labrador. Skoro.

Blaze sa narodil s čiernym kožuchom, ktorý mal po väčšinu svojho života. Ale asi pred rokom sa mu začali objavovať biele škvrny po celom tele!

Ukázalo sa, že pes má chorobu menom vitiligo. Jeho majiteľ Santeri však povedal, že mu to nijak nebráni užívať si jeho každodenný život. Je stále zdravý a plný energie.

Santeri nedávno zdieľal fotografiu Blaza, sediaceho vedľa jedálenského stola, v populárnej skupine na Facebooku s názvom Dogspotting Society. Fotka sa okamžite začala šíriť po celom Internete. Obrázok vygeneroval už viac ako 32 000 reakcií a ľudia nemôžu prestať obdivovať Blazeho fascinujúci vzhľad.

 

„Biela farba sa začala šíriť z malého miesta na uchu,“ uviedol Santeri

„Je zaujímavé, že všetci jeho bratia a sestry stále zostávajú jednofarební.“

Santeri povedal, že pre jeho milovaného psa sú biele škvrny iba kozmetické úpravy, ktoré mu nijako neublížili na zdraví.

„Blaze je zdravý a veľmi energický chlapík. Vždy je pripravený sa ku Vám pripojiť, nech ste kdekoľvek. Dokonca rád cestuje vo vnútri auta.“

Blaze žije s rovnakou rodinou už od šteniatka

„Teraz má 10 rokov a kvôli jeho veku dostal niekoľko prezývok, napríklad „Starý muž“ a „Zábavný starý muž“.“

„Rád robí ľudí šťastnými a stále sa usmieva.“

Blaze rád spoznáva aj opustené miesta…

„Miluje prechádzky v lese a plávanie v jazere“

„V zime sa rád hrá na snehu. Je vždy pripravený ísť von na prechádzku“

Ďalšia jeho obľúbená vec je sedieť pri jedálenskom stole a čakať na jedlo. „Občas sa jednoducho nedá odolať jeho veľkým hnedým očiam,“ pripustil Santeri.

 

Čo si myslíte o tomto úžasnom psíkovi? Stretli ste sa niekedy s touto chorobou? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.boredpanda.com