Bábätko v noci prestalo dýchať: Všimol si to pes a spravil niečo skutočne výnimočné!

Mať štvornohého priateľa je niečo výnimočné. Ak máte v dome ešte bábätko, šťastie je o to väčšie. Príbeh šteniatka Duka je smutný, no so šťastným koncom. Bol to túlavý psík, ktorý nepoznal čo je to láska, objatie a milujúci domov. Našťastie si ho táto rodina, ktorá ho našla na ulici adoptovala pred šiestimi rokmi.

Odvtedy im už nikdy neodoprel vernosť a vďačnosť.

Dnes Vám povieme o srdcervúcom príbehu rodiny, ktorá by bez okamžitej reakcie štvornohého pomocníka prežívala najväčšiu nočnú moru na svete. Stačilo len pár minút a rodičia mohli prísť o milované novorodeniatko, ktoré si iba dva mesiace pred týmto incidentom priniesli domov z pôrodnice.

Ich dcérka Harper, ktorá mala len dva mesiace, začala počas spánku čudne dýchať. Keďže bola vo vedľajšej izbe, rodičia ju dobre nepočuli.

Pes Duke ležiaci na chodbe vycítil, že sa deje niečo zlé.

V tom istom momente sa ponáhľal do spálne a vyskočil na posteľ rodičov malého bábätka. Začal štekať a naznačil im, aby išli pozrieť svoju dcéru.

Našťastie to rodičia malej Harper pochopili. Keď vošli do izby, videli ju bojovať o život, okamžite ju začali oživovať a privolali záchranárov. S pomocou prvej pomoci rodičov a neskôr záchranárov sa jej nič nestalo.

Najväčšiu zásluhu na tom, že malé bábätko prežilo, má samozrejme domáci miláčik Duke, ktorý zobudil rodičov a umožnil privolať pomoc pre ich dcérku.

Pozoruhodný príbeh, ktorý len znovu ukazuje, aké sú zvieratá zmyselné.

Prečítajte si tiež:

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.