Američanka mala neuveriteľné šťastie: na jej pozemku sa usadila divoká vačica, ktorá si ju zamilovala!

Jeden z užívateľov portálu Reddit napísal, že u jeho tety, ktorá žije v dedine v Louisiane, sa usadila vačica.

Zviera sa objavovalo celé leto a s príchodom jesene, pre seba vyrobilo niečo ako brloh v rohu garáže.

Súcitná žena mu dala starú prikrývku a začala zviera kŕmiť.
Synovec sa opýtal odborníkov, či robí správnu vec, a dostal neočakávanú odpoveď.

Toto je Henk. Na meno nereaguje ale lepšie mať nejaké meno ako žiadne 🙂

Zvieraťu sa takáto starostlivosť samozrejme páčila a rozhodlo sa zostať na zimu. Synovec mal strach, či to nieje nebezpečné, dostal ohromujúcu odpoveď od odborníkov: „Nemáš poňatia, aké šťastie má tvoja teta!“

Ukázalo sa, že americká vačica je najvyhľadávanejším susedom na kontinente, ktorú si nesmiete pomýliť s mývalom. Len veľmi málo ľudí sa môže  priateľstvom s nimi pochváliť.

Pre ľudí, vačice nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo a nehryzú. Sú to zvyčajne veľmi mierumilovné zvieratá. Vačice milujú jesť chrobáky, slimáky, rovnako ako myši, potkany a dokonca aj malé jedovaté hady.  Mať za priateľa také stvorenie je zaručene lepšie ako mať záhradníka, pretože vyčistí pozemok od všetkých škodlivých živých tvorov a nedotýka sa výsadby.

Ešte dôležitejšie je to, že vačica ničí roztoče. Bolo preukázané, že vačice môžu zničiť až 95% všetkých roztočov v polomere niekoľkých sto metrov od brlohu. Vrátane tých, ktoré majú smrteľné choroby.

Teta sa teda musí modliť a pokúsiť sa nechať Henka prežiť zimu a na jar bude mať najčistejšiu a najbezpečnejšiu záhradu v tejto oblasti!

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.