25+ fotografií koní v úchvatnej islandskej scenérii

Volám sa Liga Liepina a celý svoj voľný čas trávim fotografovaním koní.

Narodila som sa v Lotyšsku a vo veku 14 rokov som sa presťahovala na Island. Už od malička som bola posadnutá koňmi. Začalo to zbieraním všetkých možných ústrižkov z novín, plagátov a kalendárov koní a keď som mala prvú lekciu jazdy na koni, vedela som, že kone budú obrovskou súčasťou môjho života.

Ku fotografovaniu som sa dostala už ako teenager. Užila som si hranie s malým digitálnym fotoaparátom, snímanie záberov prevažne krajiny. Postupne som sa vyvinula a kúpila si svoj prvý profesionálny fotoaparát s myšlienkou na serióznejšie fotografovanie krajinnej scenérie.

Pretože kone boli súčasťou môjho každodenného života, začali byť stále viac aj pred mojou kamerou, kým sa moja cesta nakoniec nezvrtla k fotografovaniu koní.

Namiesto zamerania štandardu na portréty koní som však hľadala niečo viac vzrušujúce – preto som začal kombinovať svoju vášeň pre kone a ohromujúcu islandskú krajinu. Islandské kone sú veľmi ojedinelé jedince. Sú veľmi kooperatívni a statoční, ale vo svojom srdci sú stále divokí, čo sa snažím vykresliť aj na mojich fotografiách.

Veľa práce venujem k vytváraniu takýchto snímok ― vždy musím vymyslieť nápad, ako priviesť kone na miesta (tieto miesta musia byť prístupné a bezpečné pre zvieratá), nehovoriac o islandskom počasí, ktoré je plné prekvapení.

# 1

# 2

# 3

# 4

# 5

# 6

# 7

# 8

# 9

# 10

# 11

# 12

# 13

# 14

# 15

# 16

# 17

# 18

# 19

# 20

# 21

# 22

# 23

# 24

# 25

# 26

# 27

# 28

# 29

# 30

 

Viac informácií a fotografií môžete nájsť aj na Liganinom Instagrame alebo Facebooku.

Čo si myslíte o týchto dychberúcich fotkách? Ste tiež milovníkom koní?Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.boredpanda.com